Film-Dizi

Kenan İmirzalıoğlu’nun Yeni Dizisi Alef Ne Zaman Çıkıyor?

Kenan İmirzalıoğlu ve Ahmet Mümtaz Taylan'ın başrolde olduğu Alef dizisi BluTV ve FX'de yayınlanacak.

Kenan İmirzalıoğlu ve Ahmet Mümtaz Taylan’ın başrollerini paylaştığı Alef dizisi ülkemizde BluTV platformunda yayınlanacak. Emin Alper ödüllü bir yönetmen olarak dizinin yönetmenliğini üstlenirken Melisa Sözen’i de oyuncular arasında görüyoruz. Emre Kayış ise dizi senaryosunun altına imza atan kişi olarak dikkat çekiyor.

Alef dizisi toplamda sekiz bölümden oluşacak. Polisiye temalı bir dizi olan Alef’in 2020 yılının ilk yarısında yayınlanması bekleniyor. BluTV’den yapılacak olan resmi açıklamanın ardından Kenan İmirzalıoğlu’nun dizisi Alef’in çıkış günü netleşecek.

Alef Dizisinin Konusu Nedir?

Alef dizisinde asıl hikaye İstanbul Boğazı’nda bir ceset bulunmasıyla birlikte başlıyor. Ancak tek problem boğazda bulunmuş olan bu ceset değil. Bu gelişmeye bağlı olarak ortaya çıkan birçok cinayete ilişkin sırları çözmeye çalışan iki dedektifin mistik hikayesine tanık olacağız. Yaşanan sıkıntılı bir durumun tam anlamıyla çözüldüğünün düşünüldüğü bir anda yeni bir problem daha patlak verecek.

Görevinin henüz ilk yıllarında ve hırslı bir dedektif olan Kemal (Kenan İmirzalıoğlu) ve tecrübeli iş arkadaşı Settar (Ahmet Mümtaz Taylan) ve üniversitede öğretim görevlisi olarak çalışan Yaşar (Melisa Sözen) seri bir cinayet vakasının peşine düşecek.

The Simpsons, The Walking Dead ve American Horror Story gibi tüm dünyada ilgi görmeyi başaran yapımlarıyla dikkat çeken FX’in bu projeye destek vermesi Alef dizisi ile ilgili beklentileri daha da artırıyor. Temellerinin Osmanlı kültürüne ve İslam tarihine dayandığı Alef BluTV ve FX’te aynı anda gösterime girecek.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Emre Şevli

Hukuk Öğrencisi Yüzüklerin Efendisi başta olmak üzere Fantastik Evrenlerin ve Oyunların sıkı takipçisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı